ALL STAR GAMES

Boys Scores & Coaches

1950's


1955 W – Cleve Strong – North 49
L – John Nicosia – South 42 1956 W – Curt Kinard – North 74
L – Les McDowell – South 47 1957 W – Jack Holley – North 70
L – Johnny Altobello – South 56 1958 W – Ernie Smith – South 63
L – Tynes Hildebrand – North 43 1959 W – Alton Johnson – South 47
L – Cleve Strong – North 46




1960's


1960 W – John McConathy – North 62
L – Hubie Gallagher – South 37 1961 W – Denman Garner – West 69
L – Bob Corley – East 57 1962 W – Reed Perilloux – East 56
L – Jimmy Bates – West 47 1963 W – Clem Henderson – West 78
L – Alton Leggett – East 75 1964 W – Larry Toms – West 62
L – Ed Tuohy – East 56 1965 W – O.D. West – West 65
L – Bert Tucker – East 60 1966 W – Gerald Keller – West 78
L – Dick Francis – East 61 1967 W – James Roach – West 66
L – Roy Cates – East 50 1968 W – Elvin McCann, Rodney LeDoux – East 81
L – Billy Montgomery, L.C. Gaudet – West 77 1969 W – Dale Skinner, Leon Snyder – West 114
L – John Picard, Chief Cason – East 96




1970's


1970 W – Jim Haley, L.J. Fontenot – West 100
L – Andy Russo, Rene LeBlanc – East 95 1971 W – Stuart Toms, Ozia Johnson – West 104
L – Larney Owens, Gene Bennett – East 99 1972 W – Ken Ivy, Herman Weston – West 78
L – Billy Morris, Herschel West – East 68 1973 W – Rick Huckabay, Jerry Lovett – West 71
L – Jimmy Russell, Quince Williams – East 59 1974 W – Jim Leach, Murrell Walker – West 93
L – Lawrence Abraham, Tom Kolb – East 72 1975 W – Murphy Guillory, Mike Vinning – West 97
L – Roosevelt Brown, John Cress – East 69 1976 W – Duane Reboul, John Bueche – East 97
L – Clyde Briley, Ernest Bowman – West 85 1977 W – Jim Robarts, Dick Jarret – East 121
L – Dale Skinner, Ray Bratton – West 112 1978 W – Johnny Ford, Richard McNabb – West 107
L – Billy Fitzgerald, Kevin Trower – East 75 1979 W – Ralph Bates, Terry Mullen – East 100
L – Melvin Russell, Don Stahl – West 79




1980's


1980 W – W.D.Cook, Michael Dixon – East 91
L – Bobby Rucker, Theodore Williams – West 85 1981 W – Gary Dune, Randy McDaniel – East 96
L – Gary Armstrong, Howard Moss – West 78 1982 W – Bill Evans, Glen Randow – East 98
L – Jack Bairnsfather, Felton Evans – West 92 1983 W – Mickey Goins, Johnny Jackson – West 94
L – Gerald Furr, Watson Jones – East 82 1984 W – Dawn Tonkovich, Ronald Broussard – East 100
L – Larry Greene, Larry Bagley – West 98 1985 W – Collins Dupuy, Alvin Stevens – East 88
L – Mark Jones, Jimmy Stewart – West 81 1986 W – Jim Jones, Doug Clark – East 91
L – Frank Ensley, Butch Stockton – West 87 1987 W – Clyde Wilkins, Danny Broussard – West 112
L – Ronnie Devall, High Wallace – East 98 1988 W – Jack Delhomme, Filer Wiltz – West 91
L – Jack Thigpen, Art Schmitt – East 87 1989 W – Robert Cade, Wayne Alford – East 104
L – Bert West, Ronnie Ware – West 72




1990's


1990 W – Ronnie Kaiser, Roosevelt Collins – East 97
L – Gerry Martin, Clarence Fontenot – West 90 1991 W – Gregg Baggett, Donald Batiste – West 94
L – Bernard Griffith, David Laird – East 75 1992 W – Glenn Dyer, George Belton – East 113
L – Joe Southchick, Ronald Johnson – West 92 1993 W – Jim Robarts, Mitchell Riggs – East 82
L – William Britt, Bobby Beene – West 74 1994 W – Keith Brown, Joel Hawkins – East 119
L – Delbert Clinton, Tommy Bourgeois – West 80 1995 W – Harvey Adger, Larry Grantham – East 97
L – Steve Hayes, Francis Singleton – West 71 1996 W – Ruston Jones, Mark Erdey – East 101
L – Troy Grigg, Kenneth Gipson – West 82 1997 W – Kenneth Gipson, Arthur Prudhomme – West 79
L – Don Green, Larry Lobell – East 74 1998 W – Kenny Almond, Jay Carlin – East 89
L – Berwick Hamilton, Sterling Washington – West 79 1999 W – Scott Bouzigard, Russell Menard – West 98
L – J.P. Piper, David Patrick – East 86




2000's


2000 W – Antoine Edwards, Norman Booker – West 77
L – Butch Stockton, Paul Smith – East 65 2001 W – Mitchell Riggs, Tommy Hodges – East 117
L – Wayne Williams, Clay Corley – West 108 2002 W – Jesse Burnette, Birthrim Jackson – East 101
L – Darrell Mitchell, Chad McDowell – West 83 2003 W – Timmy Byrd, Brian Simmons – East 93
L – Danny Broussard, Donald Dupree – West 91 2004 W – Clint Lebato, Mack Guillory – West 104
L – Ari Fisher, David Castillo – East 66 2005 W – Harvey Adger, Dirk Ricks – East 88
L – Mike Greene, Myles Holliday – West 87 2006 W – Casey Jones, Dale Zimmerman – East 99
L – Greg Hill, Larry Johnson – West 92 2007 W – Mike Toups, Ernest Wynn – East 118
L – James Reeves, Derrick Robicheaux – West 103 2008 Need Info 2009 Need Info 2010 W – Gary Duhe, Chauncey Moore – NEED SCORE
L – Darrin Dyess, Bradley McLaren




2010's


2011 W – Butch Stockton, Barry Dotson – East 105
L – Jermiah Williams, Chris Whit – West 103 2012 W – Todd Bourg, Jessie Burnett – NEED SCORE
L – Mack Jones, Mike Guess 2013 W – Todd Russ, Ryan Taylor – East 96
L – John Priola, Toby St. Cyr – West 93 2014 W – Anthony Schiro, Kevin Caballero – East 101
L – Charles Smith, Leslie Maddox – West 99 2015 W – Leslie Maddox, David Bryant – West 119
L – Kevin Caballero, Chris Jennings – East 100 2016 W – David Bryant, Chris Kovatch – West 106
L – Chris Jennings, Neil McKendall – East 102 2017 W – Chris Kovatch, Eddie Hamilton – West 105
L – Neil McKendall, Mark Erdey – East 93 2018 W – NEED COACH – West 109
L – NEED COACH – East 94





Girls Scores & Coaches

1970's


1974 Mrs. Milton Belanger – West 65
Linda Puckett – East 63 1975 Diane Morrie – West 54
Carrice BakerEast 51 1976 Gladys Edwards – East 57
John Juneau – West 46 1977 Donald Pitre, Sylvia Kluka – West 57
Warren Curtis, Peggy Alfred – East 38 1978 Gay Holladay, Bob Stevens – East 48
Dwayne Mason, Rubye M. Malone – West 44 1979 Jimmy Carpenter, James Smith – West 58
Jennifer Goodwin, Jo Ann Smith – East 38




1980's


1980 Herman Hill, Gayle Montalvo – West 66
Louise Bonin, Mary Irving – East 63 1981 Martha Sarver, Oris Guidry – West 55
Ann Smith, Ernie Balfanz – East 45 1982 Gayle Calkato, Donna Worsham – East 49
Quita Antony, Michael Lyons – West 43 1983 Emma Boozman, Randy Schexnayder – West 53
Jackie Laborde, Stella Sasser – East 41 1984 Herman Hill, Franklin Williams – West 57
Gay Hooaday, Anderson Jackson – East 53 1985 Carrice Baker, Jo Ann Smith – East 77
Claudia Blanchard, Vic Ortiz – West 69 1986 Mona Martin, Daniel Miller – West 54
Bob Stevens, Gerald Keller – East 48 1987 Allan Marroy, Helen LeFevre – West 78
Francis Pugh, Brenda Loe -East 49 1988 Lisa Brewer, Jo Ann Smith – East 77
Jack Speights, Ernie Watson – West 74 1989 Minnie Buchanan, JoAnn Jackson – East 81
DeWain Strother, Bridget Martin – West 65




1990's


1990 Kathy Barlkow, Liz Zaunbrecher – West 87
Pam Slayton, Chuck Darvin – East 59 1991 Allen Marroy, Susie Scott – West 88
Jimmy Hill, Emma Brooks – East 77 1992 Richard Simmons, Chris Greene – West 89
Stella Sasser, Jo Ann Smith – East 70 1993 Gay Nix, Tony Bone – West 67
Albert Harwell, DoBee Plaisance – East 54 1994 Brenda Loe, Dennis Chandler – East 74
Cynthia Stovall, Julie Mayeux – West 67 1995 Hub Jordan, Dan Grantham – West 86
Walter Bentz, Debbie Marzula – East 79 1996 Pam Slayton, Dorina Beaumont – East 97
Larry Green, Chanda Rigby – West 90 1997 Karen Hoyt, Joan McFarland – East 66
Vic Ortiz, Debbie Guidry – West 65 1998 Donald Calloway, Sydney Acosta – West 78
Regina Meyerchick, Jennifer Goodwin – East 73 1999 Allen Marroy, Kim Guidry – West 70
Robert Mitcham, Laura LeBeouf – East 65




2000's


2000 Ricky Durrett, Mary Ann Marino – East 75
Kenneth Dixon, David Duhon – West 73 2001 Christine Bauvais, Troy Girdano – East 92
Ron Heuer, Helen Lefevre – West 75 2002 John Merritt, Christy Theiler – East 82
Gary Brodhead, Bill Fuhrer – West 43 2003 Robert Dallimore, John McMillan – East 68
Stan Baggett, Donald Bruchhaus – West 40 2004 Janice Charles, Eddie Michalko – East 71
Kathy Luke, Kelly Stuckey – West 57 2005 Mary McGinnis, Ryan Reuter – West 76
Emma Brooks, Sheryl Madison – East 69 2006 David Duhon, Butch Little – West 57
Ulysses Frontha, Christy Thieler – East 55 2007 Tami Robertson, Lemshe Romero – East 74
Helen LeFevre, Tracy Fontenot – West 57 2008 Jack Miller, Aaron Magee – NEED SCORE
Justin Adams 2009 NEED SCORE




2010's


2010 John Merritt, Shelly Laprarie – – NEED SCORE
Kevin Robicheaux, Tony Johnson 2011 John White, Troy Ricks – – NEED SCORE
Emma Boozman, Lisa Richard 2012 Ashley Richard, Julie Mayeux – NEED SCORE
Tami Reynolds, Patrece Carter 2013 John Green, Kevin Anderson – West 87
Cade Methvin, Cleve Craig – East 66 2014 Shelly Laprarie, Korey Arnold – East 89
Kim Guidry, Vickie Sketoe – West 86 2015 Nancy Walsh, Bonita Johnson – East 86
Sheila Dupree, Kendra Neal – West 65 2016 Kendra Jones, Meoka Young – West 77
Bonita Johnson, Korey Arnold – East 72 2017 Korey Arnold, Kara Corken – East 98
Meoka Young, Toni Martinez – West 61 2018 W – NEED COACH – East 91
L – NEED COACH – West 86





Boys MVP

MVPs


1952 Don Sebastian, Istrouma
Terry Lewis, L.B. Landry 1953 Anthony Imbraguglio, St. Aloysius 1954 Pete Gaudin, DeLaSalle 1955 Raymond Germany, Holly Ridge 1956 Jackie Moreland, Mindem 1957 Phil Haley, Belmont 1958 John Gilblaint, St. Aloysius 1959 Ray Arthur, Natchitoches 1960 Gerald Woodard, Dry Prong 1961 Jerry Salley, Pleasant Hill 1962 Harry Heroman, Lee 1963 Glynn Saulters, Lisbon 1964 Kent Andrews, East Beauregard 1965 Wayne Lee, Florien 1966 Charlie Bishop, Summerfield 1967 Allen Posey, Natchitoches 1968 James “Bucko” Francois, Port Allen 1969 Kenny Covington, Haughton 1970 Steve Cooley, Bolton 1971 Louis Dunbar, Webster (Minden) 1972 Robert Parish, Woodlawn (S’port) 1973 John Rudd, DeRidder 1974 Floyd Bailey, Dubberly 1975 Calvin Natt, Bastrop 1976 Carlos Zuniga, Holy Cross 1977 Ethan Martin, McKinley 1978 Michael Sanders, DeRidder 1979 Tyrone Black, Capitol 1980 Graylin Warner, B.T. Washington 1981 John Williams, St. Amant 1982 Greg Perkins, St. Amant 1983 Nikita Wilson, Leesville 1984 Elden Irving, Redeemer 1985 Jeff Pearcy, Mandeville 1986 Craig Sibley, Many 1987 Lyle Mouton, St. Thomas More 1988 Anthony Dade, Ruston 1989 Anthony Reed, Wossman 1990 Torrey Andrews, St. Augustine 1991 Paul Marshall, Southwood 1992 Kerry Kittles, St. Augustine 1993 Lakeo Keller, Woodlawn BR 1994 Mark Young, McKinley 1995 Maurice Bell, Carroll 1996 Adarrial Smylie, St. Amant 1997 Orlando Butler, Ellender 1998 Collis Temple III, University High BR 1999 Kerwin Jones, Patterson 2000 Brandon Mouton, St. Thomas More 2001 Wayne Powell, Peabody 2002 Spencer Ford, Scotlandville 2003 Chaz Dykes, Carver 2004 Martin Zeno, Sulphur 2005 Marcus Thorton, Tara 2006 Darrell Hicks, Jennings 2007 (None Selected) 2008 (None Selected) 2009 (None Selected) 2010 (None Selected) 2011 (None Selected) 2012 (None Selected) 2013 Chris Thomas, Glen Oaks 2014 Jordan Cornish, Brother Martin 2015 Marlain Veal, Helen Cox 2016 Robert Williams, North Caddo
Jalen Johnson, University 2017 Brandon Rachal, Natchitoches Central 2018 Jalen Brooks, Woodlawn





Girls MVP

MVPS


1974 Pam Cook, Mt. Hermon 1975 Dianna Carey, Lacassine 1976 Brenda McGuffie, Jena 1977 Shelia Thomason, Pitkin 1978 Ann Robique, Redemptorist 1979 Pam Crawford, DeRidder
Shawn Hickman, Pineville 1980 Rosalind Polk, New Iberia 1981 Madeline Doucet, Sacred Heart 1982 Twana Johnson, Waterproof 1983 Veronica Ivory, Green Oaks 1984 Jeanetta Burns, Pineville 1985 Lisa Nicholas, Bonnabell 1986 Sheila Ethridge, Ruston 1987 Dana Chatman, Hahnville 1988 Barbara Henderson, Block 1989 Tarleshia Brown, St. Amant 1990 Pamela Thomas, B.T.Washington Shreveport 1991 Vickie Johnson, Coushatta 1992 Sheri Sam, Acadiana 1993 Elaine Powell, Carroll 1994 Barbara Farris, St. Martin’s 1995 Amanda Wilson, Evangel 1996 Gwendolyn Taylor, Ferriday 1997 Erica Guilbeaux, Welsh 1999 Kaisha Lyman, Donaldsonville 2000 Tameka Johnson, Bonnabel 2001 Jessica Barber, Franklinton 2002 Seimone Augustus, Capitol 2003 Charnell Dimicili, Albany 2004 Morenike Atunrase, Southwood 2005 Cindee Wright, Southwood 2006 Vanity Ledet, Acadiana 2007 (None Selected) 2008 Demetria White, Calvin 2009 (None Selected) 2010 (None Selected) 2011 (None Selected) 2012 (None Selected) 2013 Jessica Ellis, Southwood 2014 Kolby Morgan, John Curtis 2015 Kalani Brown, Salmen 2016 Jasmine Thomas, North Caddo
Bre’Ashlee Jones, Jewel Sumner 2017 Micaela Wilson, Rayville 2018 Kourtney Weber, Ursuline